Ndërlidhjet

SHKUP


Rezultatet e para jozyrtare nga zgjedhjet presidenciale në Maqedoni flasin për fitoren e kryeministrit në rrethin e parë, por edhe për nevojën e mbajtjes së rrethit të dytë.
Branko Cërvenkovski ka fituar rreth 43 % të votave, ndërsa Sashko Kedev nga VMRO-DPMNE rreth 34. Pas tij radhiten kandidati i BDI-së Gëzim Ostreni dhe i PDSH-së Zudi Xhelili.
Rezultatet zyrtare priten gjatë ditës.
XS
SM
MD
LG