Ndërlidhjet

UASHINGTON


Krerët e shërbimeve amerikane të inteligjencës, CIA dhe FBI, thanë se inteligjenca dhe problemet me zbatimin e ligjit kanë kontribuar në dështimin për parandalimin e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit.
Para komisionit të pavarur që i heton sulmet, George Tenet dhe Robert Mueller thanë se do të duhet edhe shumë vite që Amerika ta ndërtojë sistemin e nevojshëm, që me efikasitet do ti luftonte terroristët.
XS
SM
MD
LG