Ndërlidhjet

SHANGAI


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney ka shprehur shqetësimin se Koreja e Veriut mund t'i shesë armë terroristëve.
"Faktori kohë nuk është në anën tonë. Duke pasur parasysh cfarë ka bërë Koreja e Veriut në të shkuarën, shto këtu dhe kapacitetet bërthamore, ne jemi të shqetësuar se këtë lloj teknologjie Koreja e Veriut mund t'ja shesë të tjerëve, le të themi organizatave terroriste", tha nënpresidenti amerikan, gjatë një fjalimi në Universitetin e Shangait në Kinë.
Cheney gjithashtu ka theksuar se Uashingtoni nuk mbështet pavarësinë e Tajvanit.
XS
SM
MD
LG