Ndërlidhjet

VARSHAVË


Klerikut radikal shiitë, Muqtada al-Sadr duhet t'i jepet një rol politik në skenën irakiane, ka deklaruar ministri iranian i mbrojtjes, Ali Shamkhani, gjatë vizitës së tij në Poloni.
Ministri polak i Mbrojtjes, Jerzy Szmajdzinski, ka deklaruar pas takimit se ka dëgjuar me vëmendje qëndrimet e Iranit. Polonia është pjesë e forcave të koalicionit në Irak dhe ka komandën e 9'500 trupave shumëkombëshe.
XS
SM
MD
LG