Ndërlidhjet

KABUL


Kreu i shtabit të përgjithshëm të forcave amerikane, gjenerali Richard Myers, tha se Shtetet e Bashkuara kanë dërguar 2.000 trupa shtesë në Afganistan për të parandaluar dhunën në prag të zgjedhjeve.
"I përforcuam trupat tona në Afganistan. Është koha e vitit kur aktivitetet e terroristëve zakonisht janë më të larta, dhe me afrimin e zgjedhjeve, duam të ketë më shumë siguri", tha Myers.
XS
SM
MD
LG