Ndërlidhjet

FALLUJAH


Forcat e koalicionit në Irak dhe përfaqësuesit e sunitëve në qytetin e rrethuar Fallujah, i përfunduan bisedimet e para me zotimin që sërish të takohen nesër.
Richard Jones, kreu civil i delegacionit amerikan, tha pas takimit se koalicioni është dakorduar t'i tërheqë ushtarët, që banorët të kenë qasje te spitali i qytetit.
Më parë, ministria e Jashtme e Çekisë njoftoi për lirimin e 3 gazetarëve çekë që u rrëmbyen të dielën, ndërsa Kanadaja tha se është liruar një peng kanadez me origjinë nga Siria.
XS
SM
MD
LG