Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti i Serbisë e Malit të Zi i zëvendësoi ministrat properëndimorë të Punëve të Jashtme dhe të Mbrojtjes.
Goran Svillanoviq u zëvendësua nga Vuk Drashkoviq, kurse Boris Tadiq nga Prvoslav Daviniq.
Drashkoviq tha se detyra e tij parësore do të jetë zgjidhja e halleve të serbëve në Kosovë.
XS
SM
MD
LG