Ndërlidhjet

BAJKONUR – KAZAKISTAN


Tre astronautë, rus, amerikan dhe hollandez do të udhëtojnë së shpejti në stacionin ndërkombëtar të hapësirës. Udhëtimi do realizohet me një anije kozmike ruse. Rusia ka marrë përsipër gjithë fluturimet e astronautëve në stacionin e hapësirës pas aksidentit të anijes kozmike amerikane Kolumbia në shkurt të 2003.
XS
SM
MD
LG