Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy policë amerikanë dhe një jordanez kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur në një incident të armatosur që ka ndodhur sot ndërmjet policëve ndërkombëtar pasdite në pjesën veriore të Mitrovicës.
Policia nuk ka dhënë detaje të tjera apo edhe motivet e këtij incidenti, pos që vazhdimisht ka konfirmuar se papritmas para qendës së paraburgimit në Mitrovicë kishte ardhur deri të një incident i armatosur ndërmjet policëve.
XS
SM
MD
LG