Ndërlidhjet

GAZA


Një ushtar izraelit u vra dhe së paku 3 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në Erez, pika kryesore e kalimit mes Izraelit dhe Gazës.
Gjatë muajve të fundit ky vend ka qenë skenë e disa sulmeve nga ana e palestinezëve.
Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se helikopterët ushtarakë izraelitë kanë sulmuar një nga drejtuesit kryesor të Hamasit Abdel Aziz Rantisi, q ëka vdekur nga plagët në spital.
XS
SM
MD
LG