Ndërlidhjet

SARAJEVË


Policia në Bosnjë ka njoftuar se ka filluar një operacion për arrestimin e të dyshuarve për krime të luftës. Një zëdhënës i policisë së Bosnjës ka thënë se operacioni pason njoftimet se të dyshuarit mund të jenë duke u fshehur në Bosnjën lindore. Më herët, shefi i Komisionit Evropian në Bosnjë, Michael Humphreys tha se të dyshuarit kryesor, Ratko Mladiq dhe Radovan Karaxhiq po kalonin kufirin ndërmjet Bosnjës dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG