Ndërlidhjet

WANA/PAKISTAN


Milicitë e fiseve të Pakistanit sot e rifilluan ndjekjen e mbështetësve të Al-Kaidës në kufi me Afganistanin.
Rajoni i Waziristanit jugor dyshohet se është vendstrehim i kreut të rrjetit terrorist Osama bin Laden dhe njeriut numër 2 të Al-Kaidës, Ayman al-Zawahiri.
XS
SM
MD
LG