Ndërlidhjet

LONDËR


Manjati rus i naftës Roman Abramovitch është zgjedhur njeriu më i pasur në Britani.
Gazeta britanike "The Sunday Times" raporton se Abramovitch posedon mbi 13 miliardë dollarë.
Abramovitch, i cili pasurinë e tij e bëri nga nafta, alumini dhe farmaceutika, vjet u vendos në Britani pasi e bleu ekipin e njohur futbollistik Chelsey.
Për nga pasuria, Times e radhit Abramovitchin të 6-in në Evropë dhe të 22-in në botë.
XS
SM
MD
LG