Ndërlidhjet

MOSKË


Të paktën 9 ushtarë rusë dhe agjentë të kundërzbulimit janë vrarë në 24 orët e fundit në Ingusheti dhe republikën e Çeçenisë.
Një zyrtar i administratës proruse në Çeçeni tha se 6 ushtarët ishin vrarë në pjesë të ndryshme të republikës.
Ndërkaq televizioni Al-Arabiya njoftoi se në përleshjet e fundit është vrarë edhe Abu al-Waleed al-Ghamdi, udhëheqësi i luftëtarëve arabë në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG