Ndërlidhjet

PRISHTINË


Hetuesit e Kombeve të Bashkuara po hetojnë vrasjen e dy policëve amerikanë dhe plagosjen e së paku 11 të tjerëve nga policët jordanezë, brenda policisë ndërkombëtare.
Katër policëve jordanezë, të ndaluar pas incidentit tragjik në burgun e Mitrovicës, iu është hequr imuniteti, ka thënë zëdhënësi i UNMIK-ut, Neeraj Singh.
XS
SM
MD
LG