Ndërlidhjet

TIRANË


Zëvendëskryeministrja maqedonase, Radmilla Sheqerinska, po viziton Tiranën, ku po takohet me ministren e Integrimit, Ermelinda Meksi. Sheqerinska do të ketë takime edhe me kryeministrin Fatos Nano, me nënkryetaren e Kuvendit Makbule Çeço, si dhe me përfaqësues të shoqatës së maqedonasve në Shqipëri. Sheqerinska gjatë qëndrimit do të propozojë tekstin e Memorandumit për bashkëpunim në sferën e eurointegrimit, ndërmjet dy qeverive.
XS
SM
MD
LG