Ndërlidhjet

LONDËR


Zgjerimi i Bashkimit Evropian drejt Lindjes, që do të hyjë në fuqi në 1 maj shënon fundin e ndarjes së Evropës ka deklaruar kryeministri britanik Tony Blair.
Zgjerimi i Bashkimit do ta bëjë Evropën më të sigurt dhe më të begatë, por kjo kërkon vazhdimin e reformave ekonomike, tha Blair.
Këto komente kryeministri britanik i ka bërë në takimin e Bankës Evropiane për Rindërtim e Zhvillim.
Kjo bankë, gjatë takimit të sotëm, ka rizgjedhur president të saj Zhan Lemier.
XS
SM
MD
LG