Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ndihmës nënsekretarja amerikane e shtetit për Evropën Juglindore dhe Qëndrore, Kestlin Stephens po viziton Kosovën. Ajo u takua me kryetarin e Kosovës Ibrahim Rugova. Në qendër të bisedimeve ishte rindërtimi i objekteve të shkatërruara dhe stabilizimi i gjendjes pas trazirave të marsit.
Stephens ka përsëritur angazhimin e Shteteve të Bashkuara dhe Grupit të Kontaktit për të ndihmuar Kosovën.
XS
SM
MD
LG