Ndërlidhjet

BEOGRAD


Tomisllav Nikoliq, kandidati i Partisë Radikale serbe ka deklaruar se nëse fiton do lejojë të kthehen në Serbi familjarët e presidentit Millosheviq, dhe do t'u heqë akuzat e ngritura nga drejtësia.
I biri i Millosheviqit, i cili akuzohet se ka paguar për vrasjet dhe kërcënimet e kundërshtarëve politikë të Millosheviqit është larguar nga Serbia menjëherë pas largimit nga pushteti të të atit në vitin 2000.
Marko dhe nëna e tij besohet se fshihen në Rusi.
XS
SM
MD
LG