Ndërlidhjet

BOLONJË


Italia ka mbështetur planin për kalimin e pushtetit tek irakianët, që ia ka paraqitur, Lakhdar Brahimi, i dërguari i Kombeve të Bashkuara për Irakun.
Plani kërkon krijimin e një qeverie të re, zgjehdjen e kryeministrit, të presidentit dhe dy nënpresidentëve.
XS
SM
MD
LG