Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit, tash për tash, nuk dëshiron të spekuloj për motivet eventuale të sulmit të pjesëtarit jordanez të policisë ndërkonmbëtare në Kosovë kundër policëve amerikanë në Mitrovicë, është shprehur zëdhënësi Richard Boucher. Ai mëtutje ka thënë se ka informacione që mbreti Abdullah ka shprehur keqardhje dhe shqetësim për këtë incident.
XS
SM
MD
LG