Ndërlidhjet

FALLUXHA, IRAK


Vlerësohet se afro 50 familje janë kthyer gjatë ditës së sotme në qytetin Falluxha, pas raporteve se është arritur një marrëveshje ndërmjet ushtrisë amerikane dhe militantëve irakianë në këtë qytet. Ka informacione se trupat e Shteteve të Bashkuara po vazhdojnë rrethimin e qytetit, pas luftimeve të ashpra me kryengritësit në fillim të këtij muaji. Raportohet se gjendja në Falluxha është e qetë përderisa zyrtarë të Shteteve të Bashkuara dhe liderë lokalë po vazhdojnë të kërkojnë nga militantët që ti dorëzojnë armët.
XS
SM
MD
LG