Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sipas hulumtimeve të opionionit të Uashington Postit dhe rrjetit Ej-Bi-Si Njuz, presidenti Xhorxh Bush po udhëheq kundër kandidatit demokrat për president amerikan, Xhon Keri me 48 ndaj 43%. Analistët thonë se situata e keqësuar në Irak dhe lufta kundër terrorizmit në Afganistan kanë bërë që aktualisht ekonomia amerikane dhe shkalla e papunësisë të mos jenë çështje kryesore për amerikanët. Në fillim të muajit Mars raporti ishte 48 me 44% në favor të zotit Keri.
XS
SM
MD
LG