Ndërlidhjet

SHKUP


Gjatë qëndrimit të sotëm në Shkup, ministri britanik për Evropën, Denis MacShane deklaroi se Britania mbështet zbatimin e marrëveshjes së Ohrit, që mundëson bashkëjetesën e komuniteteve në këtë vend. Gjatë vizitës së tij zoti Mekshejn u takua me zyrtarë të lartë dhe liderë politikë në Maqedoni. Zoti MacShane në orët e pasditës arriti në Kosovë.
XS
SM
MD
LG