Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell tha sot se gjatë bisedave me zyrtarë të lartë qeveritarë të vendeve që kanë ushtarë në Irak, ata kanë shprehur përkushtimin e tyre për të vazhduar praninë në Irak.
Mëtutje zoti Powell u shpreh edhe lidhur me Spanjën dhe Hondurasin që kanë paralajmëruar tërheqjen e ushtarëve të tyre nga Iraku.
- Shpreh keqardhje që Spanja dhe Hondurasi kanë vendosur ti bëjnë këto vendime, por ato janë shtete sovrane që duhet ta shqyrtojnë situatën sipas kërkesave të tyre vendore politike, tha sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell.
XS
SM
MD
LG