Ndërlidhjet

JERUSALEM


Agjencitë e lajmeve raportojnë për sulme të sotme me predha të palestinezëve kundër vendbanimeve izraelite në Rripin e Gazës dhe në qytetet brenda Izraelit. Kjo gjë ka nxitur sulmet izraelite nga të cilat u vranë pesë palestinezë dhe u plagosën më se 30 persona të tjerë, informon agjencia Reuters duke u mbështetur në burime spitalore palestineze.
XS
SM
MD
LG