Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sipas hulumtimeve të opionionit të Uashington Postit dhe rrjetit ABC, presidenti George Bush po udhëheq kundër kandidatit demokrat për president amerikan, John Kerry me 48 ndaj 43%. Analistët thonë se situata e keqësuar në Irak dhe lufta kundër terorizmit në Afganistan kanë bërë që aktualisht ekonomia amerikane dhe shkalla e papunësisë të mos jenë çështje kryesore për amerikanët. Në fillim të muajit Mars raporti ishte 48 me 44% në favor të zotit Kerry.
XS
SM
MD
LG