Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri britanik për Evropën, Denis MacShane sot po vazhdon takimet me udhëheqës të lartë të institucioneve kosovare, me liderë politikë dhe me përfaqësues të komuniteteve. Gjatë këtyre takimeve ai ka kërkuar që liderët e Kosovës të tregohen më të vendosur në parandalimin dhe në dënimin e akteve të dhunës, siç ishin ato të 17 dhe 18 Marsit. Në orët e pasditës pritet që zoti MacShane ta mbajë një konferencë për shtyp.
XS
SM
MD
LG