Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarët izraelitë kanë vrarë pesë palestinezë në luftimet që kanë shpërthyer për shkak të një bastisjeje nga Izraeli në pjesën veriore të Rripit të Gazës. më shumë se 20 veta janë plagosur me këtë rast, ndërsa forcat izraelite janë mbështetur nga tankset dhe helikopterët. Ushtria izraelite ka thënë se po kërkonin vendet prej ku janë lansuar raketat punëdore kundër vendbanimeve hebreje. Katër palestinezë janë vrarë dje në të njëjtën zonë.
XS
SM
MD
LG