Ndërlidhjet

MOSKË


Kreu i Komisionit Evropian, Romano Prodi, ka bërë të ditur se Bashkimi Evropian ka vullnetin që të hapë tregun e saj të energjisë edhe për kompanitë ruse.
prodi gjendet në Rusi ku u takua dhe me presidentin Vladimir Putin.
Rusia ka shprehur shqetësime lidhur me humbjen e tregjeve në vendet ish komuniste, të cilat nga 1 maji do anëtarësohen në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG