Ndërlidhjet

PEKIN


12 oficerë policie nga Kina do t'i bashkangjiten misionit paqeruajtës në Kosovë, kanë bërë të ditur burimet kineze dhe ato të Kombeve të Bashkuara.
Kina ka bashkëpunuar ngushtë me ish-Jugosllavinë dhe ka qenë një nga kundërshtaret kryesore të ndërhyrjes ushtarake në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG