Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet amerikane të sigurisë kanë marrë në pyetje mbi 3000 pilotë dhe pronarë të aeroplanëve lidhur me shqetësimet se terroristët mund të përdorin aeroplanët apo helikopterët për të sulmuar me armë kimike apo biologjike.
Nga ana tjetër kreu i drejtësisë amerikane, John Ashcroft, ka deklaruar se rreziku për sulme terroriste brenda territorit amerikan është tepër i lartë.
XS
SM
MD
LG