Ndërlidhjet

GJENEVË


Kombet e Bashkuara kanë bërë të ditur se Koreja e Veriut ka pranuar ndihmën e ofruar nga agjencitë e kësaj organizate, pas incidentit tragjik të përplasjes së trenave.
Nga ky incident llogaritet të kenë humbur jetën së paku 54 njerëz, janë plagosur mbi 1'200 të tjerë dhe afro 2000 shtëpi janë shkatërrur.
XS
SM
MD
LG