Ndërlidhjet

ATHINË


Kryeministri grek, Kostas Karamanlis, ka kërkuar nga qipriotët grekë të votojnë në favor të planit të paraqitur nga Kombet e Bashkuara, që synon ribashkimin e ishullit.
Turqit dhe grekët qipriotë do votojnë lidhur me planin e paraqitur nga Kofi Annan të shtunën e ardhshme, derisa Qiproja greke do hyjë në Bashkimin Evropian më 1 maj.
XS
SM
MD
LG