Ndërlidhjet

LONDËR


Burimet diplomatike britanike konfirmojnë se zyrtarët koreanoveriorë po njoftojnë për disa qindra të vdekur nga aksidenti tragjik me trena, që ndodhi dje në afërsi të kufirit me Kinën.
Nga ana tjetër Kryqi i Kuq Ndërkombëtar ka konfirmuar se rreth 2000 shtëpi janë shkatërruar dhe mbi 6 mijë të tjera janë dëmtuar.
Koreja e Veriut ka kërkuar ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare për të përballuar pasojat e kësaj katastrofe.
XS
SM
MD
LG