Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Letonia janë përfshirë në një krizë spiunazhi, që filloi pas kërkesës së Letonisë që një diplomat rus të largohej nga ky vend për shkak se kryente aktivitete spiunazhi. Sipas burimeve letoneze diplomati rus ishte përpjekur të mësonte sekrete mbi infrastrukturën e NATO-s, ku Letonia është anëtarësuar së fundi.
Rusia e ka vlerësuar këtë hap si provokativ dhe anti-rus.
XS
SM
MD
LG