Ndërlidhjet

DUBLIN


Qeveria e Irlandës tha se do të angazhojë mbi 2.500 trupa për t'i mbrojtur krerët e shteteve gjatë manifestimeve që do ta shënojnë zgjërimin e Bashkimit Evropian, javën e ardhshme në Dublin.
Ministria e Mbrojtjes tha se policia do të mbështetet nga helikopterë, si dhe nga ekspertë për mbrojtje nga sulmet kimike, biologjike dhe bërthamore.
XS
SM
MD
LG