Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministrat e Financave të G7, grupit të 7 vendeve më të pasura, thanë se gjasat për rritjen globale të ekonomisë janë të favorshme, por paralajmëruan se rritja e çmimeve të naftës paraqet rrezik.
Në takimin në Uashington, ministrat e Shteteve të Bashkuara, Italisë, Gjermanisë, Britanisë, Francës, Japonisë dhe Kanadasë, u bënë thirrje vendeve tjera t'i reduktojnë borxhet e Irakut dhe Afganistanit, dhe thanë se tani prioritet është rritja ekonomike dhe hapja e vendeve të punës në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG