Ndërlidhjet

VJENË


Austria sot voton për presidentin e ri të vendit. Anketat kanë treguar për nëj garë të ngushtë ndërmjet ministres së jashtme Benita Ferrero-Valdner dhe zëvendëskryetarit të parlamentit Heinz Fischer. Në rast të fitores Ferrero-Valdner do të ishte femra e parë që do të udhëhiqte shtetin me mandatin më të gjatë presidencial për gjashtë vjetësh.
XS
SM
MD
LG