Ndërlidhjet

KAIRO/JERUSALEM


Kryeministri palestinez, Ahmed Qorei tha se kërcënimet e kryeministrit izraelit, Ariel Sharon kundër liderit palestinez, Yasser Arafat janë "të rrezikshme dhe frikësuese". Zoti Qorei tha se këto kërcënime kundër zotit Arafat po bëhen haptas "para gjithë botës". Këto komente kryeministri palestinez i bëri në Kajro ku do të zhvilloj bisdime me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak. Ndërkaq, në Jerusalem, zëvendës kryeministri izraelit, Ehud Olmert tha sot se Izraeli nuk ka plane të menjëhershme për vrasjen e Yasser Arafatit.
XS
SM
MD
LG