Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mijëra persona nga Shtetet e Bashkuara dhe nga bota demonstruan sot në Uashington për të drejtat e abortit. Demonstruesit, pjesa më e madhe e të cilëve ishin femra, protestuan kundër politikave të Shtëpisë së Bardhë, duke thënë se ato kufizojnë të drejtat e grave.
XS
SM
MD
LG