Ndërlidhjet

KJEV


Në Ukrainë dhe në Rusi është përkujtuar me ndezje qirinjsh dhe protesta në heshtje 18 vjetori i katastrofës së Cernobilit.
Shpërthimi i kompleksit bërthamor shkaktoi ndotje radioaktive në Ukrainë, Rusi dhe Bjellorusi, me pasoja që vazhdojnë të ndihen edhe sot.
XS
SM
MD
LG