Ndërlidhjet

VARSHAVË


Drejtësia polake ka dënuar me dy vjet e gjysmë burg për fshehje të detyrimeve financiare ndaj shtetit Lew Rywin. Rywin është bashkëprodhues i filmit "Lista e Shindlerit", dhe "Pianisti", filma të cilat janë nderuar me Oscar dhe cmime të tjera ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG