Ndërlidhjet

BEOGRAD


Nebojsha Pavkovic i akuzuar për krime lufte nga Gjykata e Hagës ka deklaruar se nuk do t'i dorëzohet kësaj gjykate. Sipas Pavkovicit aktakuza ndaj tij ka dështuar të bëjë të qartë faktin, se forcat e tij po luftonin kundër kryengritësve shqiptarë në atë kohë.
Në të tjera zhvillime në Beograd Bogoljub Karic ka deklaruar kandidaturën e tij për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Serbi, që do mbahen në 13 qershor. Karic është nga njerëzit më të pasur në Serbi dhe ka qenë një ndër bashkëpunëtorët e ngushtë të Sllobodan Millosheviqit.
XS
SM
MD
LG