Ndërlidhjet

NAJAF


Ushtria amerikane ka njoftuar se 43 guerilë janë vrarë në afërsi të qytetit të Najafit dhe një sistem kundërajror i guerilëve është shkatërruar, në betejën që ka zgjatur disa orë. Najafi është çerdhja e radikalit shiit Moqtada al-Sadr i cili kërkohet nga forcat amerikane në lidhje me vrasjen e një kleriku kundërshtar vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG