Ndërlidhjet

MOSKË


Grupi për të drejtat e njeriut Amnesty International ka nisur një fushatë në Rusi, kundër dhunës në familje, pasi është vlerësuar se 14 mijë gra vriten çdo vit nga partnerët e tyre. Përfaqësuesi i kësaj organizate në Moskë, Sergei Nikitin tha në një konferencë shtypi se qëllimi i fushatës është mobilizimi i grave dhe burrave kundër këtij lloji të dhunës.
XS
SM
MD
LG