Ndërlidhjet

SHKUP


Në Maqedoni sot po mbahen zgjedhjet për president të këtij vendi. Kandiatë janë Branko Cërvenkovski (LSD) dhe Sashko Kedev (WMRO-DPMNE). Disa votues i kanë thënë Radios Evropa e Lirë se zgjedhjet, tash për tash, po kalojnë në mënyrë të qetë.
XS
SM
MD
LG