Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se sot situata në qytetet irakiane, Falluxha dhe Naxhaf është e qetë, pas konflikteve të mbrëmshme ndërmjet kryengritësve dhe trupave amerikane, që janë të vendosura në periferi të të dy qyteteve. Numri i viktimave eventuale në Falluxha mbetet i paqartë pas një sërë sulmesh amerikane kundër caqeve të dyshuara. Zëdhënësi ushtarak amerikan, Johnson ka thënë se gjatë natës, aeroplanat amerikanë kanë bombarduar një ndërtesë, që kishte sasi të mëdha të municionit.
XS
SM
MD
LG