Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NJU JORK


Mbrëmë vonë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara u diskutua për situatën në Irak dhe për çështjen e transferit të sovranitetit. Në këtë aspekt, i dërguari i Kombeve të Bashkuara në Irak, Lakhdar Brahimi, pos tjerash tha:
- Sa më shpejtë që një qeveri e besueshme irakiane të krijohet për të udhëhequr është më mirë, për shkak se mungesa e një qeverie të këtillë sovrane, në radhë të parë, është pjesë e problemit.
XS
SM
MD
LG