Ndërlidhjet

DAMASK


Autoritetet siriane kanë gjetur një depo me armë dhe mjete shpërthyese që duket t'i ketë takuar grupit që ka kryer një sulm me bomba mbrëmë në Damask.
Agjencia zyrtare e lajmeve e Sirisë SANA tha se autoritetet e kanë gjetur deponë në një fshat në jug të Damaskut.
Ministri i brendshëm i Sirisë ka thënë se dy militantë, një polic dhe një kalimtar janë vrarë në përleshjet e mbrëmshme në Damask.
XS
SM
MD
LG